Instagram - Gegi Destek Instagram - Gegi Destek Instagram - Gegi Destek 0850 226 43 44

Gegi Bilişim

20 yılı aşkın süredir tüm müşterilerin de yakından tanıdığı Microsoft Open lisanslama programı yakın zamanda emekliliğe ayrılıyor.
 

Son birkaç yıldır ülkemizde de hız kazanan dijital dönüşüm ve bulut yaygınlaşmasının Microsoft karşılığındaki son hamlesi Open lisanslama programı altından geliyor. Müşterilerin 2 yıllık anlaşmalar yaparak ihtiyaçları olan tüm Microsoft lisanslarını satın aldıkları Open programındaki tüm ürünler 2021 itibariyle Cloud Solution Provider (CSP) programı altına geçiyor.

  • * Hedef tarih; Ocak 2021 ve pilot iş ortakları ile Open programındaki ürünler CSP üzerinden sağlanmaya başlanacak. 1 Ocak 2022 itibariyle ise lisanslar (SA hariç) artık sadece CSP üzerinden satın alınmaya başlanacak.
  • * 31 Aralık 2021’e kadar müşteriler Open üzerinden lisans satın alabilmeye devam edecek. 1 Ocak 2022 ile Open programı tamamen emekliliğe ayrılmış olacak.
  • * Bu duyuru şu an için sadece Open programını ve kurumsal müşterileri kapsıyor. Open Value, Open Value Subscription ve diğer segmentteki müşteriler (kamu, akademik, kar amacı gütmeyen kurumlar) için çalışmalar devam ediyor.
  • * Open’dan daha önce satın alınmış tüm ömürlük lisanslara müşterilerin erişim hakkı devam edecek.
  • * Yazılım güvencesi (Software Assurance) bulunan müşterilerin yazılım güvencesinin bitiş tarihi 31 Aralık 2021’i geçse bile yazılım güvencelerini kullanabilmeye devam edebilecekler. Sonrasında SA’larını yenilemek isteyen müşteriler Open Value ya da Open Value Subscription programlarına yönlendirilecek.
  • * Open programı altından alınmış tüm online servislerin lisans aktivasyon geçerlilik süresi 5 yıl geçerliliğini koruyacak. Adet arttırmak ya da yenileme yapmak isteyen tüm müşteriler 1 Ocak 2022 itibariyle CSP üzerinden ilerleyebilecek.
Microsoft Satın Alma Süreçleri Kökten Değişiyor!