Instagram - Gegi Destek Instagram - Gegi Destek Instagram - Gegi Destek 0850 226 43 44

Gegi Bilişim

Mimari, Mühendislik ve tasarımcılar AutoCAD deneyimine sahip olmayabiliyor.
Mimari, Mühendislik okullarında en çok yaygın olarak öğretilen yazılım Autodesk Revit programıdır.

İkincisi, her iki ürün için standartların ve eğitimin sürdürülmesi sadece BIM Yöneticisinin iş yükünü iki katına çıkarır. Eğitim zamanı yarı yarıya azaltılabilir ve çalışanlar sadece bir yetenek setini geliştirmeye odaklanabilirse, herkes AutoCAD‘de ve REVİT ‘te özellikle engin bir deniz olan REVİT ‘te daha derinlere inme fırsatı bulacaktır.

Üçüncü olarak, AutoCAD‘i verimli olarak çalıştırmak için birçok sebebiniz olmasıdır. LISP’leri, programları, sembolleri ve CUI dosyalarını güncellemeyi detaylıca öğrenmek zorundasınız. Revit verimliliğinizi geliştirmek için, aile yaratmayı, akıllı program geliştirmeyi ilerletmeli nihayetinde standartların işlemesine yardımcı olmak ve zaman kazandırmak için daha iyi kullanmalısınız.

AutoCAD Ve REVİT Farkları Nelerdir?
Dünya çapında kullanılan AutoCAD, binaların iç ve dış kısımlarının hazırlanmasında kullanılmaktadır.

Revit programı ise büyük projelerde bilgi modelleme olan BIM için en doğru planların oluşturulmasını sağlamaktadır.

AutoCAD programı farklı birçok sektör tarafından kullanılmaktadır. Mühendisler, mimarlar, proje yöneticileri, tasarımcılar ve profesyoneller tarafından tercih edilmektedir. Windows ve Mac işletim sistemleri ile kullanılabilir.

Revit programı ise, mimarlar, tasarımcılar, yapısal mühendisler, yükleniciler ve MEP mühendisleri için tasarlanmış bir yazılımdır. Windows işletim sistemi ile kullanılabilir.

AutoCAD, gerçek yaşamdaki nesneleri temsilen geometrik şekilleri çizgiler üzerinden yapmamızı sağlar.

Revit ise gerçek yaşam ile ilgili bilgilerle donatılmıştır. Yine geometri üzerinden işleyen Revit, aynı zamanda benzer görünümleri otomatik olarak üretmektedir. Örneğin; bir kat planı hazırlarken benzer yüksekliği kendisi otomatik olarak verir.