Instagram - Gegi Destek Instagram - Gegi Destek Instagram - Gegi Destek 0850 226 43 44

Gegi Bilişim

Windows XP Desteği Sona Erdi

8 Nisan 2014 itibariyle Windows XP için sunulan destek ve güncellemeler sona erdi. Bilgisayarınızın korumasız kalmasına izin vermeyin.Gegi uzman kadrosu ile diğer Microsoft Lisanslama Modelleri konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Cyberoam Firewall

Windows XP Desteğinin Sonu Ne Anlama Gelir?

Microsoft, Windows XP için 12 yıl boyunca destek sundu. Ancak artık, bizim ve donanım ile yazılım ortaklarımızın yeni ve harika deneyimler sunabilmek için kaynaklarımızı daha yeni teknolojilere yatırma zamanımız geldi.

Bundan dolayı, Windows XP için bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olan otomatik güncellemeler dahil teknik yardım artık sunulmamaktadır. Microsoft, Windows XP'den Microsoft Security Essentials'ın indirilebilmesini de sonlandırdı. (Microsoft Security Essentials'ı zaten yüklediyseniz sınırlı bir süre daha kötü amaçlı yazılımlara karşı bilgisayarınızı korumada imza güncellemelerini almaya devam edeceksiniz ancak Microsoft bilgisayarınızı korumaya yönelik güvenlik güncellemeleri artık sunmadığından, bu imzalar bilgisayarınızın güvenli olduğu anlamına gelmez.

Destek sona erdiğinden, artık Windows XP'yi kullanmaya devam ederseniz, bilgisayarınız çalışır ancak güvenlik risklerine ve virüslere karşı daha korumasız hale gelebilir. Internet Explorer 8 de desteklendiğinden, Windows XP bilgisayarınız İnternet'e bağlıysa ve web'de gezinmek için Internet Explorer 8'i kullanıyorsanız, bilgisayarınızı başka tehditlere de maruz bırakıyor olabilirsiniz. Ayrıca daha çok yazılım ve donanım üreticisi, ürünlerini Windows'un daha yeni sürümlerine uygun hale getirdikçe Windows XP ile çalışmayan daha fazla uygulama ve cihazla karşılaşabilirsiniz.


Windows'un Desteklenmemesi Ne Anlama Geliyor?

Desteklenmeyen bir Windows sürümü artık Windows Update'den yazılım güncellemeleri almaz. Bunların arasında bilgisayarınızın kişisel bilgilerinizi çalabilecek virüsler, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmasına yardımcı olan güvenlik güncellemeleri bulunmaktadır. Windows Update ayrıca Windows'un güvenilirliğini geliştirmek için en yeni yazılım güncellemelerini, donanımınız için yeni sürücüler ve daha fazlasını yükler.

Eset Endpoint Remoot Administrator

ESET Endpoint Çözümleri

Eski bilgisayarların çok azı Windows'un en son sürümü olan Windows 8.1 çalıştırabilir. Bilgisayarınızın Windows 8 için sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını denetlemek üzere Windows Yükseltme Yardımcısı'nı indirip çalıştırmanızı ve bilgisayarınız gereksinimleri karşılıyorsa yükseltmek için öğreticideki adımları uygulamanızı öneririz. Windows 8.1 sistem gereksinimleri Windows 8 sistem gereksinimleriyle neredeyse tamamen aynı olduğundan, bilgisayarınız Windows 8 çalıştırabiliyorsa büyük olasılıkla ücretsiz Windows 8.1 güncellemesini edinebilirsiniz.