Instagram - Gegi Destek Instagram - Gegi Destek Instagram - Gegi Destek 0850 226 43 44

Gegi Bilişim

Çınar Koleji Fortinet ile Antlaşma

NSS Labs’ın Yeni Nesil Güvenlik Duvarı 2018 Raporu’nda en yüksek güvenlik ve performans ortalamasına sahip “Tavsiye Edilen Ürün” onayını alan Fortinet, Türkiye’deki yaygınlığını tüm sektörlerde olduğu gibi eğitim sektöründe de arttırıyor.

1995 yılında kurulan ve 2001 yılında Başakşehir’de inşa ettiği modern kampüsü ile çalışmalarına devam eden “Eğitimin Köklü Çınarı” Çınar Koleji firewall projesinde uzun test ve karşılaştırmalar sonucu Fortigate ile çalışma kararı aldı. Mevcut cihazdan Fortigate cihazına geçiş süreci herhangi bir kaybı olmadan tamamlanmış olup, ürün konumlandırma ve kurulum aşamaları Gegi Bilgi Teknolojileri Uzmanları ve Çınar Koleji Bilgi İşlem Yöneticileri tarafından kısa sürede ve sorunsuz olarak tamamlanmıştır. Ayrıca Fortigate güvenlik duvarları için özel olarak hazırlanmış, Windows işletim sistemlerinde çalışan web tabanlı log ve raporlama yazılımı olan ve kendi bünyesinde anlık durum takibi, loglama, arama/filtreleme, raporlama ve hotspot gibi özellikler barındıran Fortilogger ürünü de devreye alınmıştır.


Konu ile ilgili Gegi Satış Müdürü Hatice Aydemir, günümüzde artarak devam eden siber tehdit ve zararlı yazılımların etkilerinden kurtulmak için firewall cihazlarının çok önemli olduğunu belirtti. Firewall cihazlarının gelişerek komplike bir çözüm haline gelmesi, UTM (Unified Threat Management) olarak bilinen “Birleşik Tehdit Yönetimi” olarak güvenlik cihazlarının son dönemde popüler güvenlik duvarları haline gelmesiyle IPS, IDS, Web filtreleme, Uygulama Filtreleme, VPN, 5651 Log Yönetimi gibi özelliklerle birlikte firewall cihazlarının olmazsa olmaz sistem odası ekipmanlarımızdan olduğunun altını çizdi.